top of page

Oblastní přebory stolních tenistů dospělých ovládli mladíci ze Studené.

V sobotu 25.11.2017 se uskutečnil na V. ZŠ v J. Hradci Oblastní přebor stolních tenisů jednotlivců. V žákovských kategoriích se jej zúčastnilo 17 hráčů a v kategoriích dorostu a dospělých 19 dorostenců a mužů z osmi oddílů celého okresu.

V mládežnických kategoriích se začíná projevovat zvýšený zájem o tento sport a těší zejména účast hráčů z šesti oddílů. V této soutěžní sezoně se podařilo vytvořit pro začínající stolní tenisty z řad mládeže Okresní bodovací soutěž, která má v kalendáři dvanáct turnajů v šesti oddílech našeho okresu. Na těchto turnajích se pravidelně setkává téměř čtyřicítka mladých hráčů a hráček. Turnaj od turnaje roste tak i kvalita předváděné hry. To bylo vidět i na těchto Oblastních přeborech.

V kategorii mužů jsme také zaznamenali nástup mládí. Svůj první okresní titul zde získal teprve sedmnáctiletý Radim Šindelář ze Studené. Druhé místo obsadil jeho stejně starý oddílová kolega Tomáš Mastný a třetí byl zkušený Vladimír Havel z J. Hradce. Vítězství Radima Šindeláře rozhodně nebylo náhodné. V této sezoně patří k nejlepším hráčům Krajského přeboru, ve kterém hraje za TJ SOKOL Studená B. Čtyřhra se též stala kořistí mladíků ze Studené, kteří v dramatickém finále dokázali porazit domácí dvojice Havel – Strojek.