top of page

KP dospělých a dorostu – Korbel a Ondráček v singlu stříbrní !!!

19. a 20. 1.2019 se konaly v herně Pedagogu krajské přebory jednotlivců. Na tomto prestižním setkání nejlepších hráčů kraje se sešla opravdu krajská elita. Nám může těšit, že v sobotu v kategorii mužů měl mezi 28 nominovanými největší zastoupení, a to šest hráčů právě náš oddíl. Vedle kompletního áčka mohli startovat ještě mladíci Radim Šindelář a Honza Ondráček. Z absolutní krajské špičky chyběl pouze Milan Zaunmüller. Systém soutěže byl velmi přísný. Hrálo se v devíti skupinách a postupoval vždy pouze vítěz. Z našich hráčů postoupili mezi devět nejlepších Filip, Igor a Míla. Mezi nasazenými neuspěl Ondra, který ve skupině prohrál se stále se zlepšujícím Heinzlem z Prachatic. Radim s Honzou v těžkých skupinách zvítězit nedokázali, byla to pro ně ale určitě dobrá zkušenost. Ve finálovém pavouku nám trošku nepřál „los“, což se nám zde pravidelně stává. Mílu Mádru dostal v prvním kole domácí druholigový Pavel Kortus ml. a kdyby Míla dokázal dohrát dva výborně rozehrané sety, určitě by neodcházel poražen 1:4. Smůlu měl Igor Smola, jehož zápas s Heinzlem se dostal na stůl mezi dva zápasy deblů a Igor se vlastně vůbec nedokázal z nedostatku místa dostat do hry. Nejlépe si vedl podle očekávání Filip. Dokázal se přenést přes nepříjemnou ranní událost, která postihla jeho rodinu a opět hrál výborně. Díky losu se však dostal do přetěžké poloviny pavouka. Nejprve na něj čekal nejtalentovanější Jihočech posledních let Strakonický Slapnička. V nejlepším zápase dne, plným dlouhých kontratopspinových výměn, Filip dokázal urvat koncovku sedmého setu ve svůj prospěch a vyhrál 4:3. V semifinále pak na něj čekal nejlepší Jihočech posledních více než deseti let Michal Vávra. Filip začal výborně, první tři sety dokázal v koncovkách vyhrát vždy 11:9. Pak však Michal jako už mnohokrát začal téměř ztracený zápas otáčet. Pro výsledek celého turnaje byla zřejmě rozhodující koncovky čtvrtého setu, kterou vyhrál Michal 14:12. Na Filipovi bylo vidět, že mu pomalu docházejí síly a pátý set jasně prohrál. V hlavě mu určitě v tu chvíli problesklo loňské finále, které spolu v této herně sehráli a Filip v něm i přes vedení 3:1 nakonec prohrál 3:4. Šestý set byl ale jiný. Filip výborně začal, vedl 4:0, pak 5:1. Michal vybojoval na 6:4, ale to bylo vše! Filip vyhrál poslední set 11:6 a byl znovu po roce ve finále. Zatímco Filip musel po pěti minutách znovu za stůl, jeho soupeř Duspiva už na něj více než půlhodinku odpočatý čekal. V loňském roce se oba potkali v semifinále a Filip celkem jednoznačně 4:1 vyhrál. Dnes to měl být ale jiný zápas. Filip měl za sebou téměř dvouhodinový téměř nepřetržitý boj a Duspiva to dobře věděl. Od prvního míče se tlačil do tvrdého útoku a nenechal hrát Filipa jeho klidnou technickou hru. Rozhodující moment zápasu pak přišel za stavu 2:2 na sety při Filipově vedení 11:10, kdy závěrečný topspin našeho hráče lehce škrtl o síťku a skončil jen těsně za stolem. Následně pak Filip koncovku prohrál a v šestém setu už neměl proti rozjetému protihráči sílu bojovat. Přesto je druhé místo velkým úspěchem. Navíc ještě dokázal Filip s Ondrou uhrát třetí místo ve čtyřhře. Na stejné umístění pak dosáhla Jana Michálková ve čtyřhře žen se Smejkalovou s Kovářova. Už si pomalu zvykáme na to, co pro nás bylo mnoho let nedosažitelné, tedy na medaile z Krajských přeborů jednotlivců dospělých.

Druhý den se na tom samém místě sešli nejlepší dorostenci. Pokud jsem předpokládal, že v sobotu může Filip bojovat mezi nejlepšími u Honzy Ondráčka jsem v tom jen tiše doufal. Na Pedagogu se sešla kompletní Jihočeská špička! Honza se však na neděli asi výborně vyspal nebo v sobotu hodně okoukal od mužů. Celý turnaj hrál výborně. Jako nasazená šestka vyhrál suverénně svoji skupinu a v prvním kole pavouka šel na Strakonického Krejčího. Zápas „odjezdil“ na plný plyn a vyhrál 3:1. V semifinále ho čekal Prachatický Lukáš Heinzl (ten v sobotu porazil dva hráče našeho A týmu Ondru s Igorem) v zápase na čtyři vítězné sety. Oba hráči se dobře znají a snad i proto sehráli výborný zápas. Lukáš hraje ze střední vzdálenost a Honza naopak těsně u stolu. Oba dva předváděli to nejlepší, co umí a v koncovce sedmého setu byl šťastnější Honza. V následujícím finále už bylo vidět, že má Honza „splněno“ a proti bezkonkurenčnímu Slapničkovi neměl šanci a prohrál 4:0. Přesto znamená druhé místo pro Honzu prozatímní největší úspěch, a navíc je s ním spojena i nominace na mistrovství ČR koncem března. Přeji mu tam hodně úspěchů. Radost si udělal i v deblu, kde bral spolu se Slapničkou bronz.

Jedinou kaňkou na úspěšném víkendu bylo prostředí, ve kterém se KP hrál. Herna Pedagogu není špatná, ale šest stolů je do ní opravdu moc. Velkým problémem je hlavně neoddělení jednotlivých stolů ohrádkami. Není zde vymezen základní hrací prostor pro každý stůl (min. 5 x 10 m). KP by se měli hrát určitě v důstojnějším prostředí. Obávám se, že pokud se bude hrát příští rok KP opět v herně Pedagogu bude se muset obejít bez účasti našich nejlepších hráčů.