top of page

Filip Korbel obhájil titul krajského přeborníka

Krajské přebory se letos konaly v Č. Budějovicích v herně Pedagogu. Tam se hraje v současné době nejvyšší soutěž v Jižních Čechách a to I. liga. Turnaje se neúčastnili dva nejlepší hráči domácího Pedagogu Radek Košťál a Martin Hanák. Jinak se ale v herně sešla téměř celá Jihočeská špička. Chyběl jen Milan Zaummüller a naši Igor Smola a Marek Čermák. Z našeho oddílu se turnaje zúčastnil Filip Korbel, který obhajoval titul z roku 2020 (2021 se KP neuskutečnil), Ondra Doležal a Radim Šindelář. Z důvodu Covidových opatření se letos nehrála čtyřhra. V týdnu před přebory si byl Ondra s Filipem zatrénovat, a když jsem viděl chuť a nasazení se kterým trénovali, tak jsem o ně neměl strach. Domácí udělali pro vítězství některého ze svých hráčů maximum. Oba Kortusové hráli výborně, ale Filip to zvládl. Vše mluvilo pro domácí. Známé prostředí, stoly, míče, osvětlení, prostě vše. Filip až do semifinále procházel bez ztráty setu. Tam jej vyzval mladší z bratrů Kortusů Filip, který to na něj umí. Náš Filip zvládl sedmý set, když prohrával 1:5, 5:8 a přesto 11:8 vyhrál. Jeho finálovým soupeřem pak byl Pavel Kortus a tam už to bylo jednoduší, i když určitě ne snadné. Vítězství 4:0 a titul odváží Filip do Studené. Myslím, že tím udělal všem v oddíle obrovskou radost a potvrdil, že je nejlepším Jihočeským stolním tenistou. Špatně nehráli ani Ondra s Radimem. Zejména Ondra mohl při troše štěstí zastavit Filipa Kortuse už ve druhém kole, prohra 2:4 byla i trošku nešťastná, neštěstí jej deblový parťák pomstil. Radim se dostal také do druhého kola, kde podlehl druholigovému Heinzlovi z Vodňan. Taky to ale bylo při troše štěstí hratelné. Hned v úterý po přeborech si byl Filip zatrénovat a myslím že je výborně připraven na těžký víkendový dvojzápas. Áčko jede k těžkým zápasům do Přerova a Nového Jičína. Pevně doufám, že budou všichni zdraví a dovezou nějaké body.