top of page

V polovině soutěže jsme ve II. lize na pátém místě

Jedenáctého prosince nás čekal těžký zápas na MS B. Jeli jsme k zápasu kompletní a věřili jsme, že můžeme domácí potrápit. Nejdůležitějším zjištěním víkendu bylo, že Marek je zpátky ve své běžné formě. Po onemocnění Covidem mu trvalo šest týdnů než se dokázal dostat zpět do formy. A bylo to v pravou chvíli. Debl mu ještě úplně nevyšel a odešli s Igorem poraženi 2:3, ale jinak už to bylo velmi dobré. Filip s Ondrou na vedlejším stole bod udělali a tak se šlo do singlů za stavu 1:1. Bylo to hodně vyrovnané, celý zápas jsem vedli a nakonec i zvítězili 10:8. Celkem se sehrálo osm pětisetových zápasů, z nichž jsem pět vyhráli a to rozhodlo. Výborně zahrál tradičně Filip, dvě vítězství 3:0 a dvě 3:2 svědčí o tom, že ani on to neměl jednoduché. Už zmiňovaný Marek prohrál jen s jedničkou domácích Bízou, následující zápasy vyhrál jednou 3:1 a dvakrát 3:2. Igor sehrál v sobotu včetně deblu čtyři zápasy na pět setů a 3:0 vyhrál jen právě s Bízou. Velmi dobře hrál i Ondra, bohužel mu vůbec nevycházeli koncovky setů. Devět z nich dotáhl vyrovnané až do posledních dvou míčů, ale vyhrál z nich jediný. Od stavu 7:7 jsme vyhráli tři zápasy 3:2 a to rozhodlo. Velmi těžký zápas a také konečně vítězství venku. V dobré náladě se kluci přesunuli na hotel, dali si dobrou večeři a šli brzy spát. V neděli nás čekalo Blansko. To je o poznání slabší soupeř než MS B. Po deblech opět 1:1, ale pak to šlo celkem jednoznačně. Filip, Igor a Marek vyhrávali všechna svá utkání poměrně hladce a trápil se opět jen Ondra. Vůbec ale nepochybuji, že se srovná a bude se mu opět dařit. V těžkých domácích zápasech, které nás čekají budeme jeho body potřebovat.

Hned týden poté jsme hostili vedoucí tým soutěže HB Ostrov H. Brod C. Menší naší nevýhodou bylo, že se ve stejném termínu nehrály utkání I. ligy a HB mohl přijet v nejsilnější možné sestavě. To se nakonec úplně nestalo, namísto Šimona Jadrného přijel Filip Vondráček, ale zbývající hráči Kanta, Slapnička a Bárta jsou na tuto soutěž nadprůměrní. Nezačali jsme vůbec špatně. Hosté vsadili na jeden silný debl a Slapnička s Kantou museli odvrátit proti Filipovi s Ondrou 3 mečboly, než urvali na svou stranu vítězství 14:12 v rozhodujícím setu. Vedle zatím Igor s Markem poměrně lehce přehráli nesehranou dvojici Vondráček- Bárta. V první sérii zápasů udělal náš bod pouze Filip s Vondráčkem. Igor prohrál jako vždy poměrně snadno s Kantou, Slapnička byl příliš tvrdý na Marka a Ondra nestačil na Bártu. V druhé sérii, už to bylo výrazně lepší. Výborně hrál Marek s Kantou, určitě ho mrzí vedení 10:6 ve čtvrtém setu, které ztratil, mohl se pak v pátém pokusit o velké překvapení. Celkem snadno vyhrál i Igor s Vondráčkem a Filip s Bártou. Bylo to 4:6 a nic nebylo ztraceno. Za tohoto stavu nastoupil k zápasu s Kantou Ondra. Za stavu 10:8 pro hráče hostů, zahrál Kanta ihned ze servisu vynikající bekhendový topspin, kterým set ukončil. Nepříjemně se však při úderu zranil. Utkání bylo na 20 minut přerušeno, než přijel vůz záchranné lékařské služby a Františka odvezl na ošetření. Následně utkání pokračovalo, ale už to nebylo ono. Velmi nás zranění nejlepšího hráče soutěže mrzelo a na většině hráčů zanechalo stopy. Následující tři zápasy jsme prohráli 2:3 a bylo jasné, že tentokrát doma body nezůstanou. Nejlepším zápasem dne bylo utkání Filipa a Slapničky. Ten vedl poměrně rychle 2:0, trošku povolil a Filip naopak zpřesnil hru a rázem to bylo 2:2. Pátý set vedl téměř celý Filip, až do stavu 9:7, za stavu 10:9 měl i mečbol, ale nakonec se z vítězství 12:10 radoval Slapnička. Filip se určitě nemá za co stydět, odehrál výborný zápas a věřím, že v poslední sérii vítězstvím nad Mílou Mádrem zahájil znovu domácí sérii neporazitelnosti, které trvala téměř čtyři roky. První polovinu soutěže jsme sice ukončili porážkou, ale průběžné páté místo je určitě úspěchem a věřím, že se v těchto patrech tabulky můžeme pohybovat i na konci soutěže

13 kolo: TTC MS Brno B-TJ Sokol Studená I. 8:10(čtyřhry 1:1, body domácích: Sigmund Ivo 2:2, Šenkapoul Petr 2:2, Svoboda Libor 1:3, Bíza Petr 2:2, body hostů: Korbel Filip ml. 4:0, Čermák Marek 3:1, Doležal Ondřej 0:4, Smola Igor 2:2)

14 kolo: KST Blansko-TJ Sokol Studená I. 4:10(čtyřhry 1:1, body domácích: Polívka Martin ml. 1:2, Vaculík Miloslav 0:3, Přikryl Aleš 1:2, Veselý Lukáš 1:2, body hostů: Korbel Filip ml. 3:0, Čermák Marek 3:0, Doležal Ondřej 0:3, Smola Igor 3:0)

15 kolo: TJ Sokol Studená I.-HB Ostrov H. Brod C 6:10(čtyřhry 1:1, body domácích: Smola Igor 1:3, Čermák Marek 0:3, Doležal Ondřej 1:2, Korbel Filip ml. 3:1, body hostů: Kanta František 2:1, Slapnička Jakub 4:0, Bárta Daniel 2:1, Vondráček Filip 1:2, Mádr Miloslav 0:1)