top of page

Začátek ligových soutěží nám vyšel

Tak se konečně začalo hrát. Naše áčko naposledy začínalo sezonu doma v sezoně 2018/19 a byl z toho tehdy postup. Tak vysoko letos nemyslíme. Přesto již první dvě kola ukázala, že mezi družstvy budou poměrně velké výkonnostní rozdíly a tabulka se brzy rozdělí. Jsem přesvědčen, že budeme patřit do té lepší poloviny, která bude hrát o samou špici tabulky. To nám potvrdil i uplynulý ligový víkend. V sobotu k nám dorazil první soupeř, a to Sokol Jaroměř – Josefov 2. I když byl pravděpodobně v nejsilnější sestavě, moc starostí jsme s ním neměli. Velice hladce šli obě čtyřhry a když Igor porazil jasně i jedničku hostů bylo jasné, že body zůstanou doma. Byl to takový trošku divný zápas, hosté přijeli bez viditelné snahy a byli pro nás poměrně jednoduchým soupeřem. Marek si zahrál dva pětisetové zápasy, ve kterých výborně zvládl koncovky, a hlavně získal sebedůvěru. Ondra naopak nezvládl koncovky tří setů s Fauskem a trošku zbytečně s ním prohrál. Další dva zápasy však zvládl výborně a bezpečně je dovedl do vítězného konce. O Filipovi snad nemá cenu ani psát. Moc si nezahrál. Ani jeden ze soupeřů ho nedokázal vyprovokovat k nějakému zvýšenému úsilí. Dvakrát jasně 3:0. Tradičně výborné publikum mohlo za dvě hodiny aplaudovat domácím k prvnímu vítězství. Trošku jsme to oslavili, ale kluci šli brzy spát, protože nás druhý den čekalo Hostinné B. Soupeř nepřijel určitě v nejsilnější sestavě, přesto jsme s ním měli určitě větší problémy než v sobotu. Hlavně Slávek Kalenský potvrdil, že býval výborným hráčem a stále hraje na vysoké úrovni Už ve čtyřhře spolu s mladým Sixtou dělali Filipovi s Ondrou velké problémy, a dokonce vedli v koncovce pátého setu 10:6. Od té doby chvíle však neuhráli ani míč a domácí se radovali z vítězství 12:10 v posledním setu. Kalenský pokračoval ve výborném výkonu a porazil jak Igora, tak i Ondru, i když zejména Igor nebyl úplně bez šance. Přesto u nás Kalenský jednou prohrál. Zasloužil se o to Marek, který si připsal další cenný skalp výborného hráče. Marek to na materiál umí a anťák na pálce Kalenského mu jako vždy vyhovoval. Hrál výborně ve třetím a zejména čtvrtém setu až do stavu 9:4, pak na něj trošku dolehla vidina překvapivého vítězství a nechal soupeře vyrovnat na 10:10. K setbolu jej ovšem nepustil a prasátko o hranu stolu mu nakonec vyřešilo problémy při mečbolu. Ondra si dvěma vítězstvími určitě upevnil sebevědomí. S Filipem to bylo stejně jako v sobotu, sice prohrál s Šormem jeden set, pak trošku zpozorněl a hned vedl v dalším setu 10:0. Hraje letos výborně. Za čtrnáct dnů jedeme do Havířova a Opavy, nebude to lehké, ale můžeme jen překvapit. Kluci potvrdili, že jsou dobře připraveni a mají do toho chuť. Tak se budeme těšit, že z venku nějaké body přivezou. Chtěl bych ještě upozornit na jednu maličkost a to, že po nedělním zápase ocenil Kalenský nejen kvalitu našich hráčů, ale i naše diváky a celkově výbornou sportovní atmosféru v naší herně během celého zápasu. Určitě si toho od takového hráče velmi vážíme. I já bych chtěl všem divákům moc poděkovat i jménem hráčů za výbornou kulisu během obou utkání.

TJ Sokol Studená - TJ Sokol Jaroměř-Josefov 2

1 kolo: 10:1(čtyřhry 2:0, body domácích: Smola Igor 2:0, Čermák Marek 2:0, Doležal Ondřej 2:1, Korbel Filip ml. 2:0, body hostů: Dostál Jan 0:3, Fausek Matěj 1:1, Hnik Ondřej 0:2, Vraštil Tomáš 0:2)

TJ Sokol Studená -TJ Tatran KRPA Hostinné B

2 kolo: 10:2(čtyřhry 2:0, body domácích: Smola Igor 1:1, Čermák Marek 2:0, Doležal Ondřej 2:1, Korbel Filip ml. 3:0, body hostů: Kalenský Jaroslav 2:1, Sixta Vít 0:3, Šorm Luboš ml. 0:2, Sixta Daniel 0:2)